KARTINGOWE MISTRZOSTWA POLSKI. 3 RUNDA NA TORZE W POZNANIU
18 sierpnia 2020
5. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE W POZNANIU
6 października 2020

Za nami kolejna runda kartingowej rywalizacji. Tym razem areną pucharowych zmagań byłaAwix Racing Arena w Toruniu, obiekt na którym Rotax gościł pierwszy raz od 3. lat. Przez cały weekend na torze panowały świetne warunki do rywalizacji, tak więc wejście w półmetek sezonu zapowiadało się pasjonująco.

W klasie MICRO MAX najszybszy był Franciszek Belusiak, który wygrał trening oficjalny, by później zwyciężyć w 3 z 4 biegów finałowych. Na podium rundy znaleźli się również Antoni Kosiba i Franciszek Sulima.

Kategoria MINI MAX to dominacja Rostislava Kostyny, który był pierwszy we wszystkich 4. biegach finałowych. Jedynie w Oficjalnym treningu lepszy był Kacper Turoboyski. Ostatecznie Turoboyski zają 2. miejsce w generalce rundy, 3. był Antoni Książek.

W klasie JUNIOR MAX po raz kolejny niepokonany był Gustaw Wiśniewski, podobnie jak Karol Czepiel w SENIOR MAX. Kierowcy wygrali wszystkie biegi podczas tego weekend i pewnie wygrali podsumowanie Rundy. Podium w stawce juniorskiej uzupełnili Karol Kamiński i Patryk Donica, zaś w seniorskiej 2. był Karol Kręt, 3. również Patryk Donica, który po raz kolejny startował w dwóch kategoriach.

DD2 MAX to kolejny weekend pod znakiem zwycięstw Sebastiana Janczewskiego, który poraz kolejny był niepokonany podczas weekendu. 2. na podium był Dawid Maślakiewicz, 3. był Sławomir Murański. Doświadczony kierowca był najszybszy również w klasyfikacji DD2
MASTERS. Drugi w tej kategorii był Tomasz Wilczyński. 3 był Zbigniew Marek.

Przed nami kolejna runda, która odbędzie się na torze w Poznaniu, już od 2 do 4.października. Dziękujemy za wsparcie sponsorowi – firmie PKN ORLEN.