4. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE W TORUNIU
15 września 2020
ZNAMY ROZSTRZYGNIĘCIA W SEZONIE 2020
26 października 2020

W miniony weekend na torze w Poznaniu została rozegrana 5.runda Rotax Max Challenge Poland. To już przedostatni odcinek tego cyklu w tym sezonie, a więc motywacja zawodników do walki o punkty była bardzo duża. Przez większość weekendu kierowcom towarzyszyły dobre warunki do ścigania się, jedynie ostatnia sesja biegów finałowych została rozegrana na mokrym lub przesychającym torze.

W kategorii MICRO MAX nie mieli sobie równych reprezentanci Teamu KRK, którzy zajęli 3 z 4 pierwszych miejsc w klasyfikacji rundy. Zwyciężył Alex Rogowski, który podczas weekendu dwukrotnie wygrywał, a dwa razy był drugi.Klasa MINI MAX to to 3 wygrane biegi przez Julka Ociepe, który walczył o pierwsze miejsce z Rostislavem Kostyną i Kecprem Turoboyskim. Ostatecznie w klasyfikacji rundy to Rostislav był drugi, zaś Kacper 3.

W kategorii JUNIOR MAX wszystkie biegi wygrał  Patryk Donica, który prezentował w tej kategorii fenomenalne tempo. Drugą lokatę zajął Gustaw Wiśniewski, trzeci był Colin Ważny. SENIOR MAX to bardzo ciekawa rywalizacja pomiędzy Karolem Krętem, Patrykiem Donicą i debiutującym w tej kategorii Gustawem Wiśniewski. Każdy z kierowców wygrał jeden z finałów, jednak w podsumowaniu Rundy najlepszy był Karol Kręt który dwukrotnie mijał linie mety jako pierwszy.

W Klasie DD2 MAX 3 z 4 biegów finałowych wygrał Sebastian Janczewski, jednak w ostatnim biegu finałowym rozgrywanym na mokrym torze najlepszy okazał się Stig Righult. W klasyfikacji DD2 MASTERS po raz kolejny w tym sezonie najlepszy okazał się Sławomir Murański.

Na torze w Poznaniu oglądaliśmy bardzo ciekawe zawody, nie zabrakło efektownych wyprzedzeń i walki do końca. Kolejna – ostatnia już Runda zostanie rozegrana na torze w Bydgoszczy juz od 22 do 24 października. Tam również poznamy zwycięzców pucharu Rotax Max Challenge w sezonie 2020.

Dziękujemy za wsparcie sponsorowi – firmie PKN ORLEN.