ZNAMY ROZSTRZYGNIĘCIA W SEZONIE 2020

5. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE W POZNANIU
6 października 2020
RUSZA WIRTUALNY SEZON KARTINGOWY 2020
5 grudnia 2020

Na torze w Bydgoszczy byliśmy świadkami ostatniej Rundy Rotax Max Challenge w tym sezonie i poznaliśmy również zwycięzców poszczególnych kategorii. Rozdano również bilety na finał światowy Rotaxa 0 grand Finals, który odbędzie się w styczniu na torze w Portimao.

W klasie MICRO MAX do końca o zwycięstwo do końca walczyli reprezentanci KRK Racing Franek Belusiak oraz Aleksander Rogowski. Ostatecznie to Belusiak sięgnął po zwycięstwo w rundzie oraz w całym sezonie tej kategorii i zdobył bilet do Portugalii.

W kategorii MINI MAX również do końca trwała walka o końcowe zwycięstwo. 3 z 4 biegów wygrał Rostislav Kostyna stając na najwyższym stopniu podium rundy, przed drugim Kacprem Turoboyskim. To jednak Turoboyski sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu i to on zdobył bilet na finał światowy.

JUNIOR MAX to rywalizacja, w której również do końca ważyły się losy klasyfikacji sezonu. Rundowe zwycięstwo zanotował Patryk Donica, przed drugim Gustawem Wiśniewskim. Donica sięgnął również po końcowe zwycięstwo w klasyfikacji sezonu, jednak to Gustaw będzie reprezentował nasz kraj na grand Finals w tej kategorii, ze względu na zwycięstwo Patryka Donicy w klasie SENIOR MAX.

W kategorii DD2 MAX już podczas ostatniej rundy pewny biletu oraz wygrania generalki byl Sebastian Janczewski. Pod jego nieobecność zwycięstwo rundowe zanotował Dawid Maślakiewicz, przed Kacprem Siemiątkowski. Trzeci był debiutujący w tej kategorii Karol Kręt.

W DD2 MASTERS pewny zwycięstwa przed rundą był Sławomir Murański. Pod jego nieobecność zwycięzcą rundy został Marek Zbigniew przed Tomaszem Wilczyńskim.

//]]>