BONUS CUP W POZNANIU

RUSZA WIRTUALNY SEZON KARTINGOWY 2020
5 grudnia 2020
SKRÓCONA PIERWSZA RUNDA ROTAXA
30 marca 2021Za nami pierwszy w tym roku weekend wyścigowy Rotax Max Challenge. Tak jak w tamtym roku sezon rozpoczął się bonusową rundą, która była memoriałem Henryka Śródeckiego.
Na torze w Poznaniu przez cały weekend panowały bardzo zmienne warunki, zaś niedzielne biegi finałowe zostały rozegrane w całości na mokrym torze oraz w strugach deszczu.

Pomimo kapryśnej pogody kierowcy zjawili się na torze już przed zawodami i po kilku sesjach treningowych rozpoczęły się właściwe zawody. W kategorii MICRO MAX czasówkę wygrał Jan Stencel, który był również najszybszy w dwóch sobotnich biegach finałowych. Niedzielne finały to dwa zwycięstwa Filipa Kijanowskiego, jednak to Stencel stanął na pierwszym w swojej karierze podium i to od razu na jego najwyższym stopniu. Trzeci w klasyfikacji był Marcel Rudnicki.

Klasa MINI MAX to niezwykle efektowne pojedynki kierowców w całej stawce. Trzykrotnie w finałach wygrywał Franek Belusiak, który został zwycięzcą całego BONUS CUP. Tuż za nim został sklasyfikowany Patryk Sulima, który trzy razy stawał na podium i zajął drugie miejsce w generalce.Trzecie miejsce zajął Franciszek Sulima.

W kategorii JUNIOR MAX wygrał debiutant w tej kategorii Kacper Turoboyski, przed Karolem Kamińskim i Dawidem Aulajtnerem.   

Kategoria SENIOR MAX to dwa biegi wygrane przez Karola Czepiela, który był zdecydowanie najszybszy podczas sobotniej rywalizacji. W niedzielę jednak do głosu doszli jego rywale z ERNST Racing. Po jednym z biegów wygrywali Tymoteusz Ksiądz i Piotr Borowczyk. Ostatecznie w generalce wygrał Czepiel, Ksiądz był 2., zaś Piotr Borowczyk zajął 3. pozycję.

Rywalizacja w DD2 MAX to po dwa wygrane biegi przez Dawida Maślakiewicza i Stiga Righulta. Pierwsze miejsce zajął Maślakiewicz, drugi był Stig, zaś podium uzupełniła 3. Kornelia Olkucka. 

BONUS CUP w Poznaniu za nami. Zawody niewątpliwie były dość mocno doświadczone przez warunki pogodowe, które jednak nie zmniejszyły entuzjazmu kierowców i  oglądaliśmy wiele naprawdę emocjonujących pojedynków. Przed nami pierwsza punktowana runda sezonu , którą zaplanowano już w najbliższy weekend

//]]>