SKRÓCONA PIERWSZA RUNDA ROTAXA

BONUS CUP W POZNANIU
23 marca 2021
2. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE
11 maja 2021

Za nami pierwsza Runda Rotax Max Challenge Poland na torze w Poznaniu. Runda, która odbyła się w bardzo dziwnych okolicznościach. Ze względu na nowe obostrzenia, które zostały ogłoszone w naszym kraju organizatorzy byli zmuszeni do zmiany formuły zawodów na zawody jednodniowe, które w całości rozegrano w pątek.

Na torze w Poznaniu stawiło się 83 kierowców. Najliczniej obsadzona była kategoria  MINI MAX. Na liście startowej znalazło się 27 kierowców. Bezkonkurencyjny okazał się Rostislav Kostyna, który wygrał wszystkie biegi finałowe, mimo że w czasówce był dopiero 7. Drugie miejsce w zawodach zajął Franek Belusiak, trzeci był Adam Sydor.

W kategorii MICRO MAX trzy biegi finałowe i całą rundę wygrał Adam Róg, przed Marcelem Rudnickim i Antonim Ociepą. Klasa JUNIOR MAX to świetna rywalizacja na czele stawki pomiędzy Kacprem Turoboyskim a Filipem Niewiadomskim. Rywalizacje często rozstrzygała się na ostatnich metrach. Ostatecznie zwycięzcą rundy został Turoboyski, Niewiadomski był drugi. Stawkę uzupełnił Dawid Aulajtner.

W kategorii DD2 MAX zwyciężył Kacper Siemiątkowski, przed Mastersem Sławomirem Murańskim. Trzecią lokatę zajął Karol Kręt. W kategorii DD2 MASTERS zwyciężył Murański, przed Kirylo Biryukiem i Tomaszem Wilczyńskim.

Podczas rundy rozdano również nominację do Akaemii Orlen.
Kolejną rundę zaplanowano w Słomczynie na 7 – 9 Maja.
Partnerem serii jest PKN Orlen

Nominacje do akademii Orlen Team:

1. Franciszek Belusiak
2. Aleksander Rogowski
3. Franciszek Sulima
4. Kacper Turoboyski
5. Tomasz Ibsen
6. Jan Meissner
7. Dawid Aulejtner
8. Colin Ważny
9. Filip Niewiadomski
10. Kornelia Olkucka
11. Dawid Maślakiewicz
12. Kacper Siemiątkowski
13. Oliwier Kobiela
14. Karol Kamiński
15. Borys Łyżeń

//]]>