SKRÓCONA PIERWSZA RUNDA ROTAXA
30 marca 2021
1. RUNDA KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
25 maja 2021

Kartingowy sezon 2021 się rozkręca. Doskonale wiedzą o tym kierowcy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND, którzy w miniony weekend spotkali się na torze w Słomczynie, by rywalizować o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Przez pierwsze dni kierowcom towarzyszyła dość kapryśna pogoda, jednak niedzielne biegi finałowe wreszcie zostały rozegrane w prawdziwie wiosenno-letnich warunkach. Na listach startowych zameldowało się 91. kierowców

W kategorii MICRO MAX rywalizację zdominowali kierowcy Teamu Bambini Racing. W Oficjalnym treningu oraz wszystkich biegach finałowych najszybszy był Tomasz Cichoracki. Tuż za nim w klasyfikacji znalazł się Filip Kijanowski. Trzeci stopień podium zajął Marcel Rudnicki.

Tradycyjnie nie zabrakło emocji w najliczniej obsadzonej klasie MINI MAX, która liczyła 24. kierowców.  Zwyciężył najszybszy w trzech biegach Borys Łyżeń. Drugie miejsce Patrykowi Michalikowi. Trzeci był Rostislav Kostyna.

Kategoria JUNIOR MAX to zacięta rywalizacja Dawida Aulajtnera z Filipem Niewiadomskim. Obaj kierowcy zdobyli tyle samo punktów, a o miejscu na podium zdecydowała czasówka. Właściwie różnica 0.024 s. na korzyść Dawida, który zajął 1. miejsce w podsumowaniu rundy przed Filipem. Trzeci był Karol Kamiński.

W klasie SENIOR MAX swoją pierwszą rundę w karierze wygrał Tymoteusz Ksiądz, który sprawił sobie tym fantastyczny prezent urodzinowy.  Drugie miejsce zajął Adrian Łabuda. Trzeci był Michał Bartoszuk.

Klasa DD2 MAX to pewne zwycięstwo Karola Kręta, który zdobył komplet punktów. Tuż za nim uplasował się Sławomir Murański. Trzeci był Dawid Maślakiewicz. Klasa DD2 MASTERS to zwycięstwo Sławomira Murańskiego. KOlejne miejsca zajęli Kyrylo Biruyk, oraz Marek Zbigniew.

Kolejna runda odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 3 – 5 czerwca. Warto wspomnieć, że niedzielne finały były transmitowane na oficjalnym kanale youtube promotora oraz zostały pokazane w Motowizji.