3. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE POLAND

1. RUNDA KARTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
25 maja 2021
ZA NAMI DRUGA RUNDA MISTRZOSTW POLSKI
5 lipca 2021

Na torze w Bydgoszczy odbyła się kolejna runda kartingowej serii Rotax Max Challenge. Tym razem mieliśmy okazję oglądać na torze aż 86 licencjonowanych kierowców plus kierowców biorących udział w kategoriach pokazowych. Przez cały weekend panowały świetne warunki do ścigania, zaś temperatura na torze dochodziła do 30 stopni.

Organizatorzy przygotowali dla kierowców niespodziankę, którą było połączenia z Antonio Giovinazzim i Kimim Raikonenem z Alfa Romeo Racing Orlen. Młodzi kierowcy mogli zadawać swoim idolom pytania.

Rywalizacja sportowa również stała na wysokim poziomie. W klasie MICRO MAX zwyciężył Wiktor Stalmach, przed Tomaszem Cichorackim i Marcelem Rudnickim. W klasie MINI MAX do końca trwała rywalizacja o zwycięstwo między Patrykiem Michalikiem, a Rostislavem Kostyną. Ostatecznie wygrał Michalik, Kostyna był 2., zaś stawkę na podium uzupełnił Jan Meissner.

W klasie JUNIOR MAX wygrał Colin Ważny, przed Dawidem Aulajtnerem i Karolem Kamińskim.  SENIOR MAX to 3 wygrane biegi przez Franka Palmirskiego i pierwsza pozycja. Drugie zajął Tymoteusz Ksiądz, trzeci zaś był Piotr Borowczyk.

W kategorii DD2 MAX po raz kolejny bezkonkurencyjny był Sebastian Janczewski, który wygrał wszystkie biegi finałowe w swojej kategorii. Drugie miejsce zajął Dawid Maślakiewcz, trzeci był Karol Kręt. Kategoria DD2 MASTERS to zwycięstwo Daniela Zająca przed Zbigniewem Markiem i Tomaszem Wilczyńskim.


Po raz kolejny w tym sezonie niedzielne biegi finałowe były transmitowane na kanale Motowizja TV oraz na kanale YouTube promotora serii.  Kolejna – 4. Runda odbędzie się na torze w Trincu już od 9. do 11. lipca

//]]>