ZA NAMI DRUGA RUNDA MISTRZOSTW POLSKI

3. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
8 czerwca 2021
4. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE NA STEEL RINGU
15 lipca 2021

W zeszły weekend na linii startu toru Słomczyn stanęli kierowcy rywalizujący w 2. rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski i Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Promotorzy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND, przy współpracy z Automobilklubem Rzemieślnik i PKN Orlen stanęli na organizacyjnej wysokości zadania.

Całości udanych rozgrywek dopełniła fantastyczna pogoda i humory obecnych w padoku.

W MICRO MAXIE szczyt podium zapewnił sobie Marcel Rudnicki- wygrywając 2 z 4 wyścigów. Obok niego stanęła Amelia Wyszomirska- 2, a ścisłą czołówkę uzupełnił Filip Kijanowski- zwycięzca czasówki oraz 1. wyścigu. W MINI MAXIE tryumfował Adam Sydor, który prowadzenie oddał tylko raz- na rzecz 2. Borysa Łyżenia. Podium uzupełnił Alan Kluza. W klasie DD2 MAX walka toczyła się pomiędzy Sebastianem Janczewskim i Karolem Krętem. Kręt po wygranej czasówce nie oddał prowadzenia także w 1. biegu. Janczewski nie odpuszczając objął pozycję lidera już w kolejnym biegu i utrzymał ją do końca rundy. Na 3. stopniu w Słomczynie stanął Siemiątkowski. W klasie DD2 MASTERS niepodzielnie rządził Daniel Zając. Ścisłą czołówkę podsumowania rundy uzupełnili Kamil Karczmarczyk- 2. oraz Michał Stępień- 3.

Kolejna, a zarazem decydująca i ostatnia runda Mistrzostw rozegrana zostanie w Bydgoszczy w dniach 30 września- 2 października.

//]]>