ZMIENNE WARUNKI W SŁOMCZYNIE

4. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE NA STEEL RINGU
15 lipca 2021
6. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE
20 września 2021

W ostatni weekend na torze w Słomczynie odbyła się 5. Runda Rotax Max Challenge Poland. Na starcie zameldowało się ponad 80 licencjonowanych kierowców. Po raz kolejny karty na torze rozdawała pogoda. Piątkowe sesje treningowe właściwie w całości odbywały się w strugach deszczu, natomiast sobotniej rywalizacji towarzyszyło słońce, co sprawiało problemy z ustawieniami. Niedzielna rywalizacja odbyła się zarówno na mokrym, jak i na suchym torze.

W kategorii MICRO MAX dwukrotnie najszybszy w finałach był Jan Stencel, który o zaledwie dwa punkty wygrał z Filipem Kijanowskim, również zwycięzcą dwóch biegów. 3. lokatę zajął Tomasz Cichoracki. W klasie MINI MAX aż 3 z 4 biegów finałowych wygrał Borys Łyżeń. Drugą pozycję zajął Franciszek Belusiak, zaś stawkę uzupełnił Jan Meissner.

W kategorii JUNIOR MAX zwyciężył kacper Turoboyski, zaś za nim znaleźli się reprezentanci KRZ Motorsport Filip Niewiadomski i Łukasz Grabowski. W klasie SENIOR MAX wszystko zgarnął Franciszek Palmirski z JR Racing. Kierowca był najszybszy w czasówce oraz w 4 biegach finałowych. Drugie miejsce zajął Adrian łabuda, trzeci był tymoteusz Ksiądz. 

W klasie DD2 MAX wskutek protestu wniesionego przez jednego z kierowców nie ma na tę chwilę oficjalnych wyników. Kategoria DD2 MASTERS to pierwsze zwycięstwo Daniela Zająca, który wyprzedził Sławomira Murańskiego. Obaj kierowcy dwukrotnie wygrywali biegi finałowe, zaś o zwycięstwie zadecydowała różnica 4 punktów. Podium uzupełnił Kirylo Byriuk.

Kolejne zawody odbędą się w Torunie od 17 do 19 września 2021

//]]>