2. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE
11 maja 2021
3. RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
8 czerwca 2021

Za nami 1. Runda Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Podczas weekendowej rywalizacji mogliśmy zobaczyć kierowców serii Rotax Max Challenge, którzy rywalizowali w kategoriach MICRO MAX, MINI MAX, DD2 MAX, DD2 MASTERS oraz OK JUNIOR

W kategorii MICRO MAX nie miał sobie równych reprezentant Bambini Racing Tomasz Cichoracki, który wygrał 3 z 4 biegów finałowych. Drugie miejsce zajął Antoni Ociepa, zaś 3. był Filip Kijanowski. Klasa MINI MAX to zwycięstwo Franciszka Cegielskiego, przed Borysem Łyżeniem i Franciszkiem Belusiakiem.

W kategorii DD2 MAX po raz kolejny wysoką formę potwierdził Sebastian Janczewski. Kierowca, który miał problemy techniczne podczas ostatniej rundy Rotax Max Challenge tym razem wygrał czasówkę oraz wszystkie biegi finałowe i zapewnił sobie zwycięstwo. Drugi był Karol Kręt, trzeci zaś Stig Righult.  DD2 MASTERS to zwycięstwo Daniela Zająca przed Markiem Kuklińskim i Michałem Stępniem.

Klasa OK JUNIOR to powrót na polskie tory Gustawa Wiśniewskiego, który nie miał sobie równych w oficjalnym treningu oraz we wszystkich biegach finałowych. Drugie miejsce zajął Łukasz Grabowski, zaś na trzecim stopniu podium stanął Yicheng Qu, dla którego było to pierwsze podium w karierze.

Kolejną rundę KMP zaplanowano na 25 – 27 czerwca.